Menu

Nowohucka Strona Krakowa

Modernizacja torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim

arielzdzylowski

trafficsign808736_960_720 

W najbliższą sobotę rozpocznie się modernizacja infrastruktury tramwajowej Ronda Kocmyrzowskiego w Nowej Hucie. Zmianom ulegną trasy linii 1, 5, 16 i 21. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 701.  Prace mają potrwać do końca maja br.

Pierwszy etap prac najbardziej dotkliwy będzie dla pasażerów na co dzień korzystających z linii 1 oraz 5 i mieszkających wzdłuż ulicy Kocmyrzowskiej, która zostanie wyłączona z obsługi tramwajowej. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 701, na trasie CZYŻYNY DWORZEC – WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE, kursującą ulicami BIEŃCZYCKĄ i KOCMYRZOWSKĄ w kierunku Wzgórz, a na trasie powrotnej do Czyżyn obsłuży również ulice ARCHITEKTÓW i POLEGŁYCH W KRZESŁAWICACH. 701 będzie odjeżdżać z przystanków z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie i co 15 minut w dni wolne.

Linia 1 będzie kursować jak dotychczas z SALWATORA do RONDA CZYŻYŃSKIEGO bez zmian, następnie przez PLAC CENTRALNY – KOMBINAT do przystanku WIADUKTY, gdzie powróci na swoją stałą trasę.

Linia 5 z KROWODRZY GÓRKI, zamiast do pętli na Wzgórzach zostanie skierowana do RONDA HIPOKRATESA, czyli pętli pod Szpitalem im. Rydygiera.

Nowohuckie 16 i 21, z MISTRZEJOWIC i osiedla PIASTÓW pojadą trasą objazdową, ulicą BIEŃCZYCKĄ przez RONDO CZYŻYŃSKIE i PLAC CENTRALNY, gdzie powrócą na swoje dotychczasowe trasy. Częstotliwości kursowania linii tramwajowych nie ulegną zmianie.

Jak podaje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, obecny etap modernizacji nie będzie powodował utrudnień dla kierowców. Przy okazji prac na rondzie zmodernizowana zostanie również podstacja Bieńczyce. Prace mają zakończyć się z końcem maja 2017 roku.

Wykonawcą jest krakowska firma Taumer, która swoje usługi wyceniła na 7 677 118,26 złotych brutto. Prace objęte są 6 letnią gwarancją.

© Nowohucka Strona Krakowa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci